Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Zeszyty

( ilość produktów: 73 )

Zeszyty szkolne to podstawowe wyposażenie każdego ucznia począwszy od pierwszych dni w szkole. Dzieci zaczynają swoją przygodę z pisaniem, mając w plecaku zeszyty 16-kartkowy w linię lub zeszyty 16-kartkowy w kratkę. Zwykle liniatura ma zróżnicowane kolory aby ułatwić prowadzenie ołówka lub długopisu. W nauce pisania literek zeszyty w wąską linię znacznie ułatwiają pracę – trzy linie stabilizują pisak i niejako trzymają go w swoich granicach. Pisanie w zeszycie w cienką linię z pewnością staje się łatwiejsze, a tym samym przyjemniejsze, i co najważniejsze, nie zniechęca dziecka w staraniach.

Z kolei pierwsze kroki w nauce pisania cyferek odbywają się w zeszytach w kratkę. Przedmioty ścisłe, takie jak matematyka, wymagają precyzji nie tylko w obliczeniach, ale i w samej pisowni. Zeszyt w kratkę to umożliwia – znaki matematyczne idealnie wpasowują się w kratki, a obliczenia mogą zachować przejrzystość i czytelność właśnie dzięki prostemu, ale bardzo przydatnemu układowi kratek.

Starsze dzieci potrzebują zeszytów grubszych i zróżnicowanych. Często o wyborze liniatury decyduje rodzaj przedmiotu. Grube zeszyty do matematyki - z pewnością będą to 60 kartkowe zeszyty w kratkę, na przykład zeszyty Oxford lub Herlitz.

Zeszyty do religii mogą być w linie lub w kratkę, ale najpewniej będą ozdobione grafiką nawiązującą do charakteru przedmiotu.

Zeszyty do muzyki w pięciolinię, to obowiązkowe wyposażenie na lekcji muzyki, gdzie dzieci uczą się zapisywania nut.

Inne zeszyty tematyczne, to zeszyty do chemii, zeszyty do biologii, zeszyty do fizyki. Różnią się one od zwykłych zeszytów tematycznie nawiązującą do przedmiotu okładką. Zeszyty do historii będą miały okładkę jednoznacznie nawiązującą do tego, co przeszłe, zeszyty do geografii zachęcą okładką nawiązującą graficznie do zagadnień dotyczących planety Ziemi, itp.

Dla dziewczynek bardzo ważne jest, aby zeszyty były ładne. Każda dziewczynka chce mieć wyjątkowe, nietypowe zeszyty, na przykład zeszyty z jednorożcami, albo z misiami, kotkami, pieskami, końmi.

Chłopcy z kolei lubią zeszyty z piłkarzami – popularny zeszyt z Lewandowskim – lub z robotami, samochodami. Obowiązkowo każdy chłopiec musi mieć zeszyt z dinozaurami, tak jak dziewczynka zeszyt z księżniczkami.

Natomiast dla rodzica ważne jest, aby mógł kupić dziecku przede wszystkim tanie zeszyty szkolne, albo nawet zestawy zeszytów.

Uczniowie szkół średnich i studenci wybierają grube zeszyty A5 lub A4 w twardej okładce lub kołonotatniki – wygodne notesy na spirali. Bardzo popularne wśród młodzieży są zeszyty w jednokolorowej okładce, miękkiej bądź twardej. Dziewczęta wybierają żywe kolory, chłopcy stonowane, raczej ciemne.    

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 108 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-22
Maskotki, która zakupiłam są oryginalne. Wysyłka ekspresowa, bez zastrzeżeń. Wszystko naprawdę poszło sprawnie i szybko. Dziękuję
2024-03-21
Bardzo szybka realizacja zamówienia, zakupiony towar świetnej jakości, zgodnie z opisem i zdjęciem w ofercie. Bardzo polecam sklep
pixel