Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Strażak Sam

Strażak Sam zabawki, to przede wszystkim czerwony wóz strażacki Jupiter, figurki i remiza strażacka. Nasz sklep internetowy oferuje wszystko, czego twój smyk potrzebuje, aby przenieść się w wyobraźni do Pontypandy, górskiego miasteczka, w którym rozgrywa się akcja bajki. Znajdziesz u nas także książki, gry, strój strażaka Sama, pojazdy i inne gadżety.

Bajka Strażak Sam to krótkie odcinki, skupiające się wokół dzielnego bohatera, Strażaka Sama i jego przyjaciół.

Sygnał syreny strażackiej to wezwanie na ratunek i jednocześnie początek nowej, pełnej emocji historii, w której wszystko kończy się dobrze. Strażak Sam to jedna z ukochanych przez dzieci — zarówno chłopców, jak i dziewczynki — bajka z morałem i wielkim przesłaniem. Do jej oglądania zasiadają także dorośli, którzy pamiętają Strażaka Sama ze swoich dziecięcych lat.

Strażak Sam — wieloletnia przygoda

Pierwsza animacja pojawiła się na ekranach telewizorów w 1985 w magiczne Boże Narodzenie. Dzieci z Walii były pierwszymi, które poznały pasjonujące przygody Sama, ale niespełna dwa lata później bajka była emitowana w całej Wielkiej Brytanii. Z biegiem lat Strażak Sam trafiał do innych krajów, w Polsce jest obecny od 1993 roku i praktycznie od razu stała się hitem, a rodzice zafascynowanych maluchów zaczęli sprawdzać gdzie kupić zabawki ze Strażakiem Samem.

Postać Strażaka Sama została zainspirowana prawdziwymi zdarzeniami, jakich doświadczyli przez lata swojej pracy dwaj strażacy z Kent — DaveGingell i David Jones. Dzięki ich autentyczności bajka nie jest czymś oderwanym od rzeczywistości, ale dopasowanym do świata małych widzów.

Miasteczko Strażaka Sama i jego przyjaciele

Główny bohater Strażak Sam — w pełnym brzmieniu Samuel — mieszka i pracuje w wyimaginowanym walijskim miasteczku Pontypandy. Na co dzień spokojne i przyjazne, niekiedy staje się miejscem ratowniczych akcji naszego bohatera.
Ubrany w granatowy uniform i żółte strażackie spodnie, czarne buty i obowiązkowy w akcji żółty hełm oraz czarny pas z latarką w środku strażak ma wielu przyjaciół. Szukając dla naszych dzieci zabawek inspirowanych bajką, warto kupić nie tylko Strażaka Sama, ale także i jego towarzyszy.

W bajce poznajemy postać siostrzeńca Jamesa i siostrzenicy Sary. To oni są poniekąd łącznikiem pomiędzy bajkowym opowiadaniem a młodym widzem. Do przyjaciół i współpracowników Strażaka Sama należą Elvis, Trevor i fantastyczna koleżanka Penny. Jak w każdej remizie jest także komendant — szefem strażaków z bajki jest Bazyli Steele, który nosi biały hełm i posiada sporych rozmiarów wąsy.

W miasteczku znajduje się także sklep spożywczy należący do Dylis, która ma syna Normana będącego niejednokrotnie sprawcą wielu problematycznych sytuacji wymagających interwencji straży. Jednym z przyjaciół Strażaka Sama jest także prowadząca kawiarnię Bella Lasagne.

Sam kocha zwierzaki, dlatego w jego otoczeniu spotkać można psa Morusa i kocicę Różę.

Strażak Sam - zabawki z bajki

Zastanawiając się nad przesłaniem bajki, nie sposób nie zauważyć jej edukacyjnego charakteru na wielu płaszczyznach. W przyjazny małym widzom sposób zostają pokazane niebezpieczne sytuacje i prawidłowe reakcje zarówno zapobiegające nieszczęściu, jak i uczące zachowania w chwili zagrożenia. Maluchy kochają tę animację i chętnie przenoszą ją na swoje scenariusze zabaw, dlatego zastanawiając się, gdzie można kupić zabawki ze Strażakiem Samem, można zajrzeć do tych sklepów, w których można skompletować wszystkie postacie bajki.

WięcejShow less

Ustawienia

Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Menu

Kod QR

Share

Utwórz darmowe konto, aby dodać do listy życzeń.

Sign in