Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Barbie

Filtruj według

Historia Lalki Barbie

Lata 50. ubiegłego wieku nie należały do kolorowych, szczególnie w sferze dziecięcych zabawek. Królowały wielkie lalki bobasy i drewniane, mało przytulne zabawki. Ruth Handler obserwowała zabawę swojej córki Barbary, która od bobasów wolała kartonowe laleczki, przypominające dorosłe kobiety. Impuls wywołany przez obraz bawiącej się małej dziewczynki rozpoczął całą historię, dzięki której powstała lalka Barbie.

Niełatwe początki, zaskakujący sukces

Pomysł stworzenia lalki na wzór dorosłej kobiety wydawał się wielu osobom irracjonalny. Mąż Ruth, który był główną postacią Mattel, podchodził do zamysłu żony sceptycznie. Splot wydarzeń był jednak łaskawy dla pomysłodawczyni.

Podczas wyjazdu do Szwajcarii Ruth kupiła dla córki niemiecką lalkę Bild Lilli, której daleko było do doskonałości, ale przypominała kobietę o idealnych kształtach. Po powrocie do Stanów Ruth przekonała się nie tylko, o sile zabawki w dłoniach nastoletniej dziewczyny, ale też o jej możliwościach. Zatrudniono więc stylistów, makijażystów i cały sztab specjalistów, który wspólnie pracował nad pierwszą lalką.

Lalka Barbie zadebiutowała 9 kwietnia 1959 roku na Amerykańskich Międzynarodowych Targach Zabawek. Nazwę lalki zaczerpnięto od imienia córeczki Ruth - Barbary. Niestety, pomimo tego, że pierwsza lalka Barbie była kompletnie inna od prezentowanych na tychże targach zabawek - ubrana w strój kąpielowy w czarno-białe pasy - nie wzbudziła większej sensacji. W głowach twórców zabawki pojawił się iście czarny scenariusz- na magazynach zalegały setki wyprodukowanych, gotowych do sprzedaży laleczek, których nikt nie chciał. Reklama i ryzyko okazało się kluczem do sukcesu. Mattel rozpoczął emisje reklamy telewizyjnej, a także stał się sponsorem jednego z najpopularniejszych programów dziecięcych. Opłaciło się, ponieważ już przed świętami Bożego Narodzenia w 1959 roku tysiące dziewczynek marzyły właśnie o lalce Barbie.


Lalka Barbie i jej świat


Barbie jest absolwentką Willows High School. To kobieta wykształcona, wykonująca wiele zawodów i posiadająca wiele pasji. Od lat jej miłością jest Ken, chociaż w 2004 roku na chwilę zakochała się w młodszym, acz szalenie przystojnym Blane.

Świat Barbie to prawdziwe królestwo różnorodności. W 1967 roku w tej przestrzeni pojawiła się Francie, lalka Afroamerykanka, rok później dołączyła do niej równie piękna Christie. Lalka Barbie posiada także rodzeństwo, kuzynostwo i zwierzęta. Przez szereg lat przybierała ponad 80 różnych ról, zmieniła także swój wygląd z filigranowego na bardziej kobiecy. Niezmiennie jest lalką, o której marzą dziewczynki, a dorośli chcą mieć ją w swojej kolekcji.

Ustawienia

Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Menu

Kod QR

Share

Utwórz darmowe konto, aby dodać do listy życzeń.

Sign in