Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Maskotki

Filtruj według

Od najmłodszych lat kochamy się przytulać, to nasz naturalny odruch, który towarzyszy nam praktycznie od zawsze. Maluchy uspokajają się wtulając się w ciepłe ramiona rodziców, a gdy ich nie ma w nagłej potrzebie sięgają po maskotki, które stają się ich przyjaciółmi.

Maskotki w życiu dziecka

O tym, jak istotną role ogrywają maskotki nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Wystarczy, że każdy dorosły przeniesie się na chwilę do wspomnień z czasów dzieciństwa i przypomni sobie ukochanego pluszaka. Być może ten teraz ma oderwane ucho i nosi ślady uporczywego karmienia, ale nadal jest gdzieś schowany, być może podarowany kolejnemu pokoleniu. To właśnie z takim kompanem przeżyliśmy najlepsze i najgorsze momenty, to właśnie pluszowa maskotka towarzyszyła nam w tajnych operacjach i skrywała powierzone jej tajemnice.

Historia maskotek rozpoczęła się w 1902 roku, od pluszowego misia Teddy's Bear. Chociaż jego powstanie wiązało się z niefortunnym polowaniem ówczesnego prezydenta USA, to co początkowo miało być żartem, szybko stało się hitem, który śmiało wkroczył w życie dzieci w różnym wieku. Dzisiaj maskotki mają różne postacie, praktycznie są dostępne zarówno jako zwierzątka, jak i bohaterowie z bajek. Niezmiennie są konieczne i potrzebne, a ich miła osobowość czyni je zabawkami pierwszej potrzeby już od chwili narodzin maluszka.

Dlaczego i gdzie warto kupić maskotkę?

Z psychologicznego punktu widzenia maskotki są potrzebne na każdym etapie rozwoju. Odrywają ogromną rolę w rozwoju emocjonalnym dziecka, uczą prawidłowych zachowań i pozwalają na poradzenie sobie w wielu trudnych dla dziecka sytuacjach.

Maskotka to pomoc w ciężkim momencie. To fenomenalni powiernicy sekretów i pocieszyciele. Tuląc je, dzieci szybciej się uspokajają i to im powierzają swoje tajemnice. To też najlepszy przyjaciel podczas zabawy i snu. Dają poczucie bezpieczeństwa, a w wielu przypadkach ułatwiają samodzielne zasypianie.

Pluszowe maskotki są uniwersalne, a więc przypadające do gustu dziewczynkom i chłopcom. Pozwalają na inicjowanie zabaw o różnym charakterze. Tak więc maskotki mogą wsiąść do statku kosmicznego, uratować przyjaciela, bądź też zasiąść w szkolnej ławie, czy przemienić się w rodzinę. Maskotki uczą empatii i przyjaźni na dobre i złe. Poniekąd stają się opiekunami, którzy zawsze stają na wysokości zadania.

Wymarzony, ukochany

Pierwszą maskotkę warto podarować już niemowlakowi. Z pewnością z czasem pojawią się kolejne, które stworzą prawdziwą drużynę przyjaciół. To jeden z najlepszych podarunków, który rozwija, buduje relacje i otacza spokojem oraz bezpieczeństwem.WięcejShow less

Ustawienia

Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Menu

Kod QR

Share

Utwórz darmowe konto, aby dodać do listy życzeń.

Sign in