Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Maskotki

Od najmłodszych lat kochamy się przytulać, to nasz naturalny odruch, który towarzyszy nam praktycznie od zawsze. Maluchy uspokajają się wtulając się w ciepłe ramiona rodziców, a gdy ich nie ma w nagłej potrzebie sięgają po maskotki, które stają się ich przyjaciółmi.

Maskotki w życiu dziecka

O tym, jak istotną role ogrywają maskotki nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Wystarczy, że każdy dorosły przeniesie się na chwilę do wspomnień z czasów dzieciństwa i przypomni sobie ukochanego pluszaka. Być może ten teraz ma oderwane ucho i nosi ślady uporczywego karmienia, ale nadal jest gdzieś schowany, być może podarowany kolejnemu pokoleniu. To właśnie z takim kompanem przeżyliśmy najlepsze i najgorsze momenty, to właśnie pluszowa maskotka towarzyszyła nam w tajnych operacjach i skrywała powierzone jej tajemnice.

Historia maskotek rozpoczęła się w 1902 roku, od pluszowego misia Teddy's Bear. Chociaż jego powstanie wiązało się z niefortunnym polowaniem ówczesnego prezydenta USA, to co początkowo miało być żartem, szybko stało się hitem, który śmiało wkroczył w życie dzieci w różnym wieku. Dzisiaj maskotki mają różne postacie, praktycznie są dostępne zarówno jako zwierzątka, jak i bohaterowie z bajek. Niezmiennie są konieczne i potrzebne, a ich miła osobowość czyni je zabawkami pierwszej potrzeby już od chwili narodzin maluszka.

Dlaczego i gdzie warto kupić maskotkę?

Z psychologicznego punktu widzenia maskotki są potrzebne na każdym etapie rozwoju. Odrywają ogromną rolę w rozwoju emocjonalnym dziecka, uczą prawidłowych zachowań i pozwalają na poradzenie sobie w wielu trudnych dla dziecka sytuacjach.

Maskotka to pomoc w ciężkim momencie. To fenomenalni powiernicy sekretów i pocieszyciele. Tuląc je, dzieci szybciej się uspokajają i to im powierzają swoje tajemnice. To też najlepszy przyjaciel podczas zabawy i snu. Dają poczucie bezpieczeństwa, a w wielu przypadkach ułatwiają samodzielne zasypianie.

Pluszowe maskotki są uniwersalne, a więc przypadające do gustu dziewczynkom i chłopcom. Pozwalają na inicjowanie zabaw o różnym charakterze. Tak więc maskotki mogą wsiąść do statku kosmicznego, uratować przyjaciela, bądź też zasiąść w szkolnej ławie, czy przemienić się w rodzinę. Maskotki uczą empatii i przyjaźni na dobre i złe. Poniekąd stają się opiekunami, którzy zawsze stają na wysokości zadania.

Wymarzony, ukochany

Pierwszą maskotkę warto podarować już niemowlakowi. Z pewnością z czasem pojawią się kolejne, które stworzą prawdziwą drużynę przyjaciół. To jeden z najlepszych podarunków, który rozwija, buduje relacje i otacza spokojem oraz bezpieczeństwem.WięcejShow less

Ustawienia

Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Menu

Kod QR

Share

Utwórz darmowe konto, aby dodać do listy życzeń.

Sign in