Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Roszpunka Zaplątani

Filtruj według

Lalka księżniczka Roszpunka została wyprodukowana na podstawie jednej z baśni braci Grimm, które po raz pierwszy została opublikowana w 1812 roku. Baśń opowiada o małżeństwie, które mieszkało niedaleko ogrodu złej i potężnej czarownicy o imieniu Gotel. Ogród porośnięty był pięknymi roślinami, między innymi roszpunką, której bardzo zapragnęła małżonka. Kochający mąż, chcąc jej sprawić radość, zakradł się do ogrodu wiedźmy i wyrwał roślinę. Przyłapany na gorącym uczynku niema nie stracił życia. Aby je uratować został zmuszony do oddania czarownicy dziecka, które miała urodzić mu żona. Tak też się stało. Czarownica zabrała uroczą dziewczynkę, nadała jej imię Roszpunka i uwięziła w lesie w wysokiej wieży bez schodów. Spotykała się z rosnącą dziewczynką, wspinając się na górę po długich włosach Roszpunki. Pewnego dnia pod wieżą pojawił się książę. Zauroczony śpiewem i urodą panienki odwiedzał ją codziennie i podobnie jak czarownica wspiął się po włosach dziewczyny do wieży. Zauważony przez wiedźmę został srogo ukarany, zrzuciła go z wieży w rezultacie czego stracił wzrok, upadając na kolce roślin. Roszpunka zaś za karę trafiła do pustelni.

Tam też smutno śpiewała, aż ponownie usłyszał ją błąkający się po lesie książę. Łzy uwięzionej uleczyły jego oczy i zaplątani w długie włosy królewny razem powrócili do królestwa, gdzie jak to w baśni, żyli długo i szczęśliwie.

Zabawki bajkowe Roszpunka umożliwiają dzieciom odtwarzanie scen baśniowych i wcielanie się w role ulubionych bohaterów bajkowych.

  

Ustawienia

Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Menu

Kod QR

Share

Utwórz darmowe konto, aby dodać do listy życzeń.

Sign in