Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Elena z Avaloru

Filtruj według
Bajka Elena z Avaloru po polsku to około dwudziestominutowe odcinki emitowane na dziecięcym kanale Disney Channel. Opowiada perypetie latynoskiej księżniczki Eleny Castillo Flores, która ratuje królestwo Avalor spod panowania złej czarownicy Shuriki. Panowanie zła trwało przez czterdzieści jeden lat, kiedy to Elena była uwięziona w magicznym amulecie, otrzymanym w dniu jej szesnastych urodzin od rodziców. Amulet miał chronić księżniczkę przed wszelkim złem, i ochronił ją, chowając we własnym wnętrzu. Złe macki Shuriki dotknęły również rodziców dziewczyny, unicestwiając ich, oraz dziadków i młodszej siostry Izabeli, zamykając ich w magicznym obrazie. Jednak siła Eleny i moc amuletu pozwoliły pokonać rządną władzy wiedźmę i uwolnić królestwo Avalor spod jej panowania.

Po tej historii Elena i Izabela wychowywane były bez dziadka i babcię przy wsparciu kuzyna Estebana. Elena przygotowywała się do objęcia władzy, popełniając mnóstwo błędów, ale nigdy nie schodząc z drogi prawdy, życzliwości i szacunku do podwładnych. Często spotykała się ze zwykłymi ludźmi i angażowała w ich codzienne sprawy. Jej priorytetem była opieka i wspieranie siostry, dla niej gotowa jest nawet zaniedbać obowiązki głowy państwa.

Niemal w każdym odcinku pojawiają się elementy nieszkodliwej magii, jak na przykład zwierzęcy duch Zuzo i próby podejmowane przez Mateo, początkującego magika.

Serial jest bardzo kolorowy, dużo w nim muzyki i śpiewu, a piosenka z bajki - Siostry Dwie – wpada w ucho i często jest nucona przez małe fanki tej kolejnej księżniczki Disneya.

Premiera w Polsce odbyła się 29 października 2016 roku, a rosnąca popularność filmu wymusiła produkcję aż trzech sezonów, z czego w kraju wyemitowano dwa. Zainteresowanie przygodami Eleny z Avaloru przekłada się na ofertę zabawek i gadżetów, najbardziej popularne to lalka Elena i lalka Izabela, figurki z bajki, książki, puzzle i gry.

Elena z Avaloru – bohaterowie:
 • Elena Castillo Flores – młodziutka latynoska władczyni kolorowej krainy, ma długie czarne włosy zwykle upięte w wysoki kucyk, na co dzień nosi ogniście czerwoną suknię z falbanami. Uwielbia tańczyć, śpiewać i grać na gitarze, co często robi z razem dziadkiem.
 • Izabela – młodsza siostra Eleny, wielka miłośniczka wynalazków, które sama wymyśla, opracowuje i testuje. Uwielbia rysować, szczególnie w szkicowniku otrzymanym od siostry. Zwykle nosi niebieską sukienkę za kolana i dziewczęco upięte włosy.
 • Dziadek Francisco – kochający opiekun księżniczek, udziela im mądrych rad, wspiera w drodze do dorosłości i kocha Avalor. Jest wysokim, siwowłosym mężczyzną z wąsikiem, który znakomicie gra na gitarze.
 • Babcia Luisa – podobnie jak Francisco, otacza opieką wnuczki. Jest ciepła i kochająca, ale też czasami potrafi być surowa.
 • Jaguny: Luna, Monsun i Błysk – stworzenia ze skrzydłami, przypominające dzikie koty. Księżniczki często korzystają z ich pomocy, przemieszczając się na ich grzbietach.
 • Esteban – kanclerz, doradca królewski i kuzyn rodziny królewskiej. Jest nieco zarozumiały i często próbuje przypisywać sobie cudze sukcesy. Zdarza się, że knuje przeciw kuzynce. Esteban wygląda jak typowy Latynos, ma ciemną karnację, ostry wąsik i elegancko zaczesane włosy.
 • Naomi – najlepsza przyjaciółka Eleny, córka Targiela, kapitana portu. Jest młoda i energiczna, ma krótkie blond włosy.
 • Mateo – przyjaciel Naomi Eleny, początkujący mag, wnuk Alcazara, wielkiego królewskiego maga.
 • Gabi – dokładnie kapitan Gabriel Núñez, królewski gwardzista, zabawny i nieco fajtłapowaty, oddany Elenie.
 • Kapitan Targiel Turner – dowodzi portem Avaloru, jest ojcem Naomi. Ma rude bakobrody, jest wysoki i potężny.
 • Zuzo – zwierzęcy duch, udzielający rad Elenie
 • Donia Paloma – cechmistrzyni handlarzy, najważniejsza persona w mieście, bywa wyniosła i zarozumiała.
Zabawki Elena z Avaloru, dostępne w naszym sklepie sprawią, że twój smyk z radością przeniesie się w bajkowy świat.
     

Ustawienia

Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Menu

Kod QR

Share

Utwórz darmowe konto, aby dodać do listy życzeń.

Sign in