Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Lilo i Stitch

Filtruj według

Bajka Lilo i Stitch (wym. sticz) po polsku to około dwudziestominutowe odcinki, opowiadające o przygodach małej hawajskiej dziewczynki o imieniu Lilo i niebieskiego stworka, Stitcha. Serial został stworzony przez wytwórnię Walt Disney Feture Animations w 2002 roku i do dziś jest jedną z najbardziej popularnych wśród dzieci bajek, co znajduje odzwierciedlenie w zainteresowaniu zabawkami i innymi gadżetami. Zabawki Lilo i Stitch to przede wszystkim maskotka Stitch, lalka Lilo, figurki z bajki, książki, ubrania, puzzle, kolorowanki, które znajdziesz w sklepie z zabawkami mój ulubiony bohater.pl

O czym jest bajka?

Bajka to perypetie kosmicznych bohaterów, stworzonych przez doktora Jumbę Jookiba, mieszkańca planety Quanti-qunte, który został z niej wypędzony za to, że przeprowadzał niewłaściwe eksperymenty i ludzkiej rodziny składającej się z dwóch dziewczynek: małej Lilo i jej starszej siostry, Nani. Tworząc nietypowych kosmitów, Jumba oznaczał je numerami i wysyłał w kosmos. Stitch, obiekt o numerze 626, miał być wysłany na jeden z meteorytów, ale udało mu się uciec i zamieszkał na ziemi, na niewielkiej hawajskiej wyspie Kaua. Ucieczka okazała się szczęśliwa nie tylko dla niego. Samotna dziewczynka, której rodzice zmarli, zyskała przyjaciela.

Fabuła skupia się wokół poszukiwań ponad sześciuset obiektów powołanych do życia przez Jumbę i rozsianych po hawajskich wysepkach.  

Postacie z bajki – opis bohaterów

  • Lilo Pelekai – mała Hawajka; odkąd straciła oboje rodziców, stała się smutna i samotna. Koleżanki okazywały jej niechęć, szydziły z niej i uważały za dziwaczkę. Opiekę nad dziewczynką sprawowała starsza siostra, Nani. Smutek Lilo dobiegł końca, gdy poznała Sticha. Jak wygląda Lilo: ma długie, czarne włosy, ciemną skórę i zwykle ubrana jest w długą czerwoną sukienkę w liście palmy. Na stopach nosi niebieskie sandałki
  • Nani Pelekai – starsz siostra Lilo. Po śmierci rodziców prawna opiekunka siostry. Zajmuje się także prowadzeniem domu, co z początku nie wychodzi jej zbyt dobrze. Przez odpowiedzialność, która na niej spoczęła, czasami zapomina, co to radość. Na co dzień pracuje w wypożyczalni sprzętu do pływania. Jak wygląda Nani? Jest dość wysoka, ma długie ciemne włosy, ciemne oczy i ciemną skórę. Na ogół nosi wygodne, krótkie spodenki z dżinsu i koszulkę.
  • David Kawena – chłopak Nani. Jest znakomitym surferem, choć bywa niezdarny i czasami wpada w panikę. Ma problemy ze znalezieniem pracy. Bardzo zależy mu na Nani, często jej pomaga w opiece nad Lilo. Zna tajemnicę dziewcząt – kosmiczne eksperymenty.
  • Stitch – eksperyment 626 – stworzony po to, aby niszczyć i przeznaczony do życia na meteorycie. Jego niszczycielską naturę odmienia znajomość z Lilo i Ohana, czyli rodzina po hawajsku. Jak wygląda Stich? Jest niebiesko-fioletowy, ma długie uszy, kosmiczne oczy i dość groźnie wyglądające zęby. Trochę przypomina misia koalę. Ma dodatkową, skrywaną parę rąk. Bywa szalony i nieprzewidywalny.
  • Dr Jumba Jookiba – kosmita z planety Quanti-Qunte, twórca 629 eksperymentów. Jak wygląda Jumba (wymawiane: dżamba)? Jest duży, nieco słoniowaty, ma czworo oczu i dużą, nisko osadzoną głowę. Jego skóra jest fioletowa. Zwykle ubrany jest w żółtą koszulę i niebieskie spodnie.
  • Agent Wndy Plikley – kosmita z jednym okiem i trzema nogami. Jest niezdarny i fajtłapowaty, uwielbia przebierać się w damskie stroje.
  • Agent Cobra Bąbel – duży mężczyzna sprawujący kontrolę nad postępami Nani w opiece nad Lilo i prowadzeniem domu. Pilnuje, czy starsa siostra pracuje i tym samym jest w stanie utrzymać dom. Bąbel zawsze ubrany jest w czarny garnitur.
  • Inni bohaterowie z bajki: Gracham, Prądzik, Dr Jacquas von Chomikvader, kapitan Gantu, Przewodnicząca rady galaktycznej, pani Hasagawa, Keoni Jameson,Kumu, Leroy, eksperyment 627, Yuki, Elena i Teresa, była żona Jumby.

 

Ciekawostki

  • Co oznacza „Ohana”? – to hawajskie określenie rodziny; potrafi zmieniać zło w dobro.

Ustawienia

Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Menu

Kod QR

Share

Utwórz darmowe konto, aby dodać do listy życzeń.

Sign in