Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Shimmer i Shine

Filtruj według

Bajka Shimmer i Shine (wymawiane: szimer i szajn) po polsku, to krótkie odcinki emitowane na kanale Nickelodeon. Opowiada o przygodach dwóch sióstr bliźniaczek, które są dżinami. Fabuła każdego odcinka osadzona jest w jednym dniu, kiedy to, dżinki mogą spełnić trzy życzenia w ludzkim świecie. Wbrew pozorom, okazuje się to trudne, a czasami nawet niemożliwe. Serial, to produkcja amerykańska. Premiera w Polsce odbyła się 16 sierpnia 2016 roku. Akcja kreskówki toczy się w świecie ludzi lub w krainie Zahara, w której mieszkają Shimmer i Shine.

Przebywając wśród ludzi, bliźniaczki przyjaźnią się z dziewczynką o imieniu Leah. Muszą się bardzo starać, aby nie ujawnić swojego istnienia, nie zawsze bywa to łatwe, biorąc pod uwagę ich temperament. Ukrywają się przede wszystkim przed Zackiem, sąsiadem i przyjacielem Leah. To wszystko dzieje się w pierwszej serii serialu. W drugiej, Leah i Zac zostają przeniesieni do magicznej krainy, Zahara, gdzie Zac (wymawiane: zak) poznaje bliźniacze siostry.

Postacie z bajki Shimmer I Shine

  • Shimmer, to jedna z dwóch sióstr. Wesoła, pogodna, niemal zawsze uśmiechnięta. Kocha dobrą zabawę i uwielbia, gdy inni dołączają się do niej. Jej zwierzątko to małpka Tala. Jak wygląda Shimmer: ma różowe włosy wysoko związane w kucyk i udekorowane koralikami. Oczy dziewczynki są niebieskie, a ubranka fioletowe z błyszczącymi aplikacjami. W uszach nosi zielone, długie kolczyki.
  • Shine – nieco poważniejsza od swojej siostry, pewna siebie i mądra, słynie z mądrych powiedzonek. Wie bardzo dużo o zwierzętach i uwielbia jeść, można nawet powiedzieć, że jest łasuchem. Jej zwierzątko, to biały tygrys Nahal. Jak wygląda Shnie – to dżin z niebieskim kucykiem – długim i gęstym, zawiniętym na końcu. Czoło bohaterki zdobi słota taśma i mieniący się klejnot. Oczy mają kolor fioletowy kolor, a uszy zdobią fioletowe kolczyki. Zwykle ubrana jest w turkusowy, błyszczący strój.
  • Leah – dziewczynka, przyjaciółka dżinów. Mieszka w świecie ludzi, jest sympatyczna, miła, wrażliwa i bardzo szczęśliwa, mogąc przyjaźnić się z bliźniaczkami. Jak wygląda Leah – ma długie blond włosy i duże zielone oczy. Nosi różową bluzeczkę w gwiazdki, turkusową spódniczkę, leginsy w paski i różowe trampki. Przebywając w Zahara czesze się w taki sam kucyk jak dżiny.
  • Zac – chłopiec z bajki, kolega Leah i zarazem jej sąsiad. W pierwszej serii filmu nie jest mu dane poznać czarodziejskie przyjaciółki, ale na szczęście w drugiej, razem z Leah przenoszą się do Zahara i nawiązuje znajomość z bliźniczkami. Jak wygląda Zac – ma rude włosy i duże, niebieskie oczy. Zwykle nosi czerwoną bluzę i niebieskie spodnie.
  • Tala – żółta małpka rasy gibbon, przyjaciel Shimmer. Jest szalona, bardzo energiczna i ciekawska. Uwielbia się stroić i ozdabiać biżuterią. Odpoczywa na filetowej poduszce. Jak wygląda Tala – ma żółtą sierść i zielone oczy otoczone fioletowymi obwódkami.
  • Nahal – tygrys bęgalski, przyjaciel Shine. Jest bardziej powściągliwy niż Tala, ale czasami potrafi zaskoczyć pomysłowością. Ma białą sierść w fioletowe paski.
  • Samira – mentorka sióstr. Najpotężniejsza z wszystkich dżinów w krainie Zahara. Jest spokojna, opanowana, miła i uczynna, zależy jej na dobrym wyedukowaniu swoich podopiecznych. Wygląda jak prawdziwa księżniczka. Ma długie turkusowe włosy, związane w kucyk, zwykle ubrana jest w cieniowany, fioletowy strój, którego nieodłącznym elementem jest połyskująca biżuteria.
  • Zeta – to największa przeciwniczka Samiry. Jest zła i podstępna, wciąż próbuje pokonać Samirę, aby stać się największą dżinką. Zeta ma długie fioletowe włosy, nosi granatowo-srebrny kostium i biżuterię. Jej oczy są zielone.
  • Inne postacie z bajki to Parisa, Nazboo i Roya.

 

Rosnąca popularność bajki sprawia, że na rynku zabawek pojawiły się liczne produkty na licencji właściciela produkcji. Są to zabawki, lalki, maskotki, figurki, książeczki, książki, puzzle, gry, pościel, ubranka z inne gadżety. Wszystko to sprawi, że twój smyk lepiej pozna i zidentyfikuje się z bajkowymi postaciami.

 

Ustawienia

Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Menu

Kod QR

Share

Utwórz darmowe konto, aby dodać do listy życzeń.

Sign in