Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Mia i Ja

Zabawki Mia i Ja to odpowiedź na popularność serialu emitowanego w Polsce od 23 marca 2012 roku. Jeśli nie wiesz gdzie kupić zabawki, lalki, pościel, puzzle, figurki Mia i i Ja i inne gadżety z Mią sprawdź sklep internetowy z zabawkami z bajek  www.mojulubionybohater.pl. Znajdziesz w nim wyłącznie oryginalne i popularne zabawki, które dostępne są od ręki i wysyłane do Ciebie ekspresowo.

Mia i Ja (ang. Mia and Me) to w połowie film a w połowie bajka. Akcja serialu toczy się w świecie rzeczywistym, ludzkim, i w bajkowej (animowanej) krainie Centopii. Główną bohaterką jest dwunastoletnia dziewczyna o imieniu Mia. Gdy jest człowiekiem chodzi do dobrej szkoły z internatem we włoskiej Florencji. Gdy staje się elfem, nabywa niesamowitej umiejętności rozmawiania z jednorożcami z krainy Centopii. Na rynku dostępne są lalki Mia w wersji bajkowej. Najbardziej popularna zabawka to lalka Mia.

Jak to sie stało, że dziewczynka staje się elfem? Gdy Mia miała sześć lat jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Pozostawili po sobie wspomnienia, tęsknotę i... księgę o Centopii oraz magiczną bransoletkę. Magiczna brasoletka pozwala przenieć się w świat elfow i jednorożców. Krainę tę stworzył jej ojciec i zaszczepił w córce mołość do niej.

Centopia to świat pełen magii i kolorów. Zamieszkują go elfy, jedorożce, fauny, smoki i wyjątkowo zła królowa Panthea. Jej jedynym celem jest polowanie na jednorożce i zabijane ich dla bezcennego rogu, który wrzuca do ognia, aby stale utrzymywać swą młodość.

Na co dzień Mia jest dość dobrą uczennicą, sprawia jej problem jedynie wychowanie fizyczne, nie lubi tego przedmiotu co prawdopodobnie wiąże się z problemami ze sprawnością fizyczną. Przejawia się to również w Centopii, gdy Mia to elfka; nie potrafi latać lub robi to kiepsko. Jednak jej przyjaciółka Yuko stale próbuje to zmienić motywując i pomagając Mii nabyć umiejętność latania. W ludziki świecie dziewczynka nazywa się Mia Genovese (wym. dżenoweze).

Jak wygląda Mia dziewczyna? Ma długie brązowe włosy uczesane zwykle z przedziałkiem i założone za uszy, brązowe oczy. Najcześciej ubrana jest w granatowo - biały mundurek szkolny. Jak wygląda Mia elf? Jej włosy stają się różowe, ozdobione kryształkowymi spinkami i różowym motylem. Uczesane są w dwa kucyki związane z przodu. Sukienka Mii jest postrzępiona u dołu, różowa we wzorki. Na ręce bajkowa Mia nosi złotą bransoletkę, którą dostała od rodziców. Innym, najważniejszym elementem są cztery skrzydełka, ktorych mia lalka usiłuje używać do latania.

Najlepsza przyjaciółka Mii to Paula, dziewczynaka z krótkimi włosami. Mieszka razem z Mią w jednym pokoju w internacie. Mia przyjaźni się także z chłopcem o imieniu Vincent. Jest nieco gapowaty, ale inteligentny i w tajemnicy podkochuje się w dziewczynce. Bywa zazdrosny o księcia Mo, elfa z Centopii.

Największym wrogiem Mii jest Violetta, ładna dziewczynka z tzw. bogatego domu. Jest rozpieszczona, samolubna i złośliwa. Nie lubi Mii od chwili gdy zobaczyła ją poraz pierwszy. Stara się za wszelką cenę jej dokuczyć i namówić innych uczniów do bycia przeciwko Mii. 

Mia i Ja postacie - pozostali bohaterowie

 • Renzo Genovese - dziadek Mii. Mieszka na farmie i jest rolnikiem. Opiekuje się Mią i bardzo ją kocha.
 • Yoko (wym. juko) - niezwykle energiczny elf z krainy Centopii. Jest kimś w rodzaju młodszej siostry Mii. W skrytości kocha się w księciu Mo i jest zazdrosna gdy ten okazuje Mii zainteresowanie. Yuko na brązowe włosy upięte w fantazyjny kok, ubrana jest w sukienkę w ciepłych kolorach - żółtym, bursztynowym, brązowym i złotym. Lalka Yuko dostępna na rynku wygląda niemal identyczne jak bajkowa postać.
 • Mo - najbardzie rozpoznawany elf chłopiec w Centopii - książę. Jego mamą jest królowa Mayla a tatą król Raynor. Mo ma także młodszą siostrę o imieniu Varia. Mo jest przyjacielski, odgrywa znaczącą rolę w ratowaniu jednorożców jednak jest nieco zarozumiały; pewnie dlatego, że ma świadomość dużego zainteresowania wśród elek. Kocha Mię. Lalka Mo to podobnie jak Yuko lalka wierne odzworowuje postac bajkową.
 • Lasita - elfka z niebieskimi włosami upiętymi w kucyki. Ma talent do zajmowania się zwierzętami, rozumie je i chętnie im pomaga.

Jednorożce Mia i ja

 • Onchao (wym. onczao) - jednorożec ze skrzydłami i złotym rogiem, przyjaciel Mii; Onchao i Mia spędzają ze sobą wiele czasu
 • Kyara (wym. kjara) - siostra Onchao, podobnie jak on ma skrzydła, zloty róg i niezwyle złote oczy, jest bardzo ciekawska
 • Lyria - mama Onchao i Kyary, bardzo dobra przyjaciółka Mii
 • Flair - jednorożec tęczy, kolor umaszczenia nasuwa na myśl barwy tęczy
 • Garnivera - zielono - żółty jednorożec, mama Flair
 • Rando - lekko błękitny jednorożec z niebieskimi grzywą i ogonem
 • Jednorożec Gwiazd - ciemno - niebieskia klacz z mnóstwem gwiazdek na ciele, ma różowe grzywę i ogon
 • Jednorożec dymu - rogaty koń, jego sierść ma intensywnie niebieski kolor, grzywa i ogon sprawiają wrażenie ulatującego dymu
 • Jednorożec ziemi
 • Jednorożec wody

 

Fanom bajki sprawią wielką przyjemność licencyjne produkty: Mia i Ja zabawki, książki, pościel, Mia i Ja figurki, puzzle i wiele innych, ciekawych gadżetów pozwalających odwarzać sceny z ulubionego serialu.

WięcejShow less

Ustawienia

Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Menu

Kod QR

Share

Utwórz darmowe konto, aby dodać do listy życzeń.

Sign in