Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

KLOCKI

Klocki dla dzieci (i rodziców)

Klocki należą do zabawek wzbudzających szczególne emocje. Są często drobne i dzięki nim można narobić sporego bałaganu. A w nocy… któż z rodziców nigdy nie nadepnął na klocek Lego gołą stopą? Ale to tylko fragment całego obrazu klocków, ich ciemna strona, która pojawia się podczas kuluarowych rozmów rodziców małych dzieci.

Klocki nie nudzą się, ponieważ za każdym razem można z nich stworzyć inną budowlę. Podczas zabawy w małego Twórcę wykorzystywane są obszary mózgu odpowiedzialne za wyobraźnię, kreatywność ale i koordynację oko-ręka. Dziecko bawiąc się nabywa nowych umiejętności.

W naszym sklepie z zabawkami w stałej sprzedaży posiadamy plastikowe klocki Lego, Cobi, Mega Blocks, a także klocki drewniane, o których również warto pamiętać.

Dla najmniejszych dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć rekomendujemy sortery. Dobry sorter jest praktyczny, można go łatwo zabrać ze sobą w odwiedziny, a dzieci chętnie podejmują wyzwanie. Zwłaszcza, jeśli taki sorter jest przy okazji interaktywny - gra i miga.

Starsze dzieci, a także ich młodsze rodzeństwo potrafią spędzić długie minuty na układaniu skomplikowanych zestawów klocków. W zabawie dominują wieże, pojazdy, samoloty i budynki.

Z wiekiem dziecko nabywa umiejętność przestrzennego postrzegania świata. Zestawy klocków kreatywnych w istotnym stopniu wpływają na ten rozwój dzieci.

Klocków nigdy za wiele.

Kierując się tą tezą, warto świadomie ograniczyć wybór systemów klocków, aby w miarę możliwości były ze sobą kompatybilne. z klockami drewnianymi nie ma takiego problemu, ale już konstrukcyjne mogą nie pasować do popularnych systemów.

Lego i Duplo dominują, choć nie są na każdą kieszeń w takich ilościach, w jakich nasze dzieci chciałyby mieć. Są to systemy uniwersalne i zestawy Big, Cobi są kompatybilne z Lego. Bez obaw można powiększać swoją, to znaczy naszych dzieci, kolekcję o sprawdzone zestawy tych firm. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj, pomożemy wybrać optymalny zestaw dostosowany do wieku, możliwości i okazji.

WięcejShow less

Ustawienia

Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Menu

Kod QR

Share

Utwórz darmowe konto, aby dodać do listy życzeń.

Sign in