Katalog

Włączone filtry:
  Producent
  Wiek
  Liczba elementów

  ZABAWKI 

  Brak produktów w tej kategorii

  Zabawki dla dzieci

  Beztroski czas dzieciństwa pokolorowany jest na tęczowo. Miły w dotyku, rozpalający ciekawość do działania i niesamowicie kreatywny. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że dzieci kochają zabawki, a te są stworzone dla ich małych rączek. To pierwsi towarzysze zabawy, przyjaciele w chwilach smutku i radości, a także nauczyciele. Właściwie dobrane do wieku maluszka nie tylko stymulują jego rozwój, ale przede wszystkim pomagają w poznawaniu świata oraz kształtowaniu właściwych postaw. Siła jaką mają zabawki, jest o wiele większa, niż mogłoby się wydawać, dlatego dobierajmy je nie tylko ze względu na wiek naszej pociechy, ale też jego zainteresowania — każdy maluch je posiada i to one powinny stać się myślą przewodnią naszych zakupów.

  Niemowlak się bawi

  Jeśli zadajecie sobie pytanie, czy niemowlę potrzebuje zabawek, przyjrzyjcie się jego potrzebom. Dla maluszka wszystko jest nowością, którą z upływem dni chce dokładnie poznać. Niemowlęta instynktownie sięgają po zabawki, które są dla nich pomocne.

  Miesięczny maluch ma ograniczone pole widzenia, co więcej rozróżnia kontrastujące ze sobą kolory. Idealnym prezentem dla niego będzie więc karuzela lub miły w dotyku pluszak z projektorem, który w łagodny sposób wyciszy malca i wprowadzi go do świata snu. Zabawki z muzyką są idealnymi dla niemowląt praktycznie od urodzenia. Warto w tym miejscu podpowiedzieć, szczególnie jeśli ktoś zastanawia się, jaki prezent dla niemowlaka wybrać, o gryzaku Żyrafie Sophie. To niezniszczalna, bezpieczna i sympatyczna zabawka do gryzienia, ślimtania, do kąpieli i przytulania w wózku. 

  Zabawki stymulujące zmysły można wprowadzać już od 3 miesiąca życia. Tutaj wybór jest szeroki, począwszy od maty dla niemowląt, w której kryją się np. szeleszczące elementy, po lusterko, grzechotki i miniksiążeczki. Z czasem przydadzą się miękkie piłeczki, a gdy dziecko potrafi już siedzieć małe pianinka z różnymi odgłosami, tamburyn, bączek i zabawki do kąpieli. Rocznemu maluchowi spodobają się książeczki oraz jeździki. Pamiętajmy także, że przytulanki są mile widziane w każdym wieku.

  Zmierzamy ku przedszkolu

  Zdecydowany dwulatek ma już dość mocno sprecyzowane zainteresowania. Te oczywiście są dość zmienne, ale warto się im podporządkować. Jeśli nasz mały rycerz lubi bawić się garnkami, nic nie stoi na przeszkodzie, by zafundować mu dziecięcy zestaw kuchenny; i odwrotnie, nie ma niczego złego, jeśli dziewczynka będzie bawiła się samochodem strażackim czy koparką.

  Dzieci zmierzające ku wiekowi przedszkolnemu coraz chętniej naśladują dorosłych, ale też kochają bawić się wspólnie z rodzicami, rodzeństwem czy ciociami, dlatego wybierając zabawki, pamiętajmy, że my także będziemy uczestniczyli w przyjęciach dla lalek i pluszaków. Idealne zabawki to te pobudzające wyobraźnię. Spokojnie możemy zafundować pierwszy zestaw ciastoliny czy farbki, ale też możemy kupić lalki, samochody i duże puzzle. Na liście pożądanych zabawek są także klocki i układanki.

  Już (nie)maluch

  W kolejnych latach nasi milusińscy znający coraz lepiej otaczający ich świat, zakochują się w bohaterach bajek. Tych przyjaciół nie można ignorować. Perfekcyjne zabawki to takie, które przedstawiają ukochane postaci i pozwalają poniekąd uczestniczyć w tym bajkowym świecie.

  Fantastycznym pomysłem są zabawki bezpośrednio związane z daną bajką. Mogą to być maskotki, figurki i elementy, które występują w bajce np. domek lu pojazdy. Prawdziwym miłośnikom spodobają się także rzeczy użytku codziennego. Śmiało można kupić pościel, pierwszą "dorosłą" zastawę stołową, a także gry planszowe, które doskonale wspomagają rozwój dziecka. Dziewczynki kochają naśladować swoje mamy, dlatego ucieszą się z zabawkowego zestawu kosmetyków, czy lalki z wózkiem. Z kolei chłopcy oddadzą się bez reszty zabawie w domowym warsztacie lub staną się perfekcyjnymi kierowcami swoich wyścigówek.

  Zabawki dla Twojego dziecka

  Kupując zabawki, pamiętajmy, że są one dla dziecka — nie dla nas. W związku z tym zwracajmy uwagę, by było one dostosowane do wieku i zainteresowań pociechy. Istotna jest także różnorodność, dlatego postarajmy się, by w pokoju dziecka były zabawki interaktywne, manualne, kreatywne i pamięciowe. Wszystkie zabawki dla dzieci muszą być wyposażone w odpowiedni certyfikat świadczący o bezpieczeństwie, a więc powinniśmy kupować zabawki tylko w sprawdzonych i zaufanych sklepach.

  Ostatnio oglądane

  Brak produktów

  Menu

  Porównaj 0